Atrakcje

Kładka Żegiestów-Sulin

Będąc w naszym sanatorium warto wybrać się na rower w stronę kładki łączącej Polskę (Żegiestów) ze Słowacją (Sulin). Trasę zaczynamy jadąc w kierunku Zdroju, gdzie odrestaurowywane są zrujnowane przez wojnę budynki dawnego uzdrowiska. Jadąc dalej po prawej stronie jest przejazd kolejowy, za którym w górę znajduje się Żegiestów-wieś w której można zobaczyć murowaną cerkiew św. Michała Archanioła.

Po lewej stronie jest wspomniana kładka łącząca Żegiestów ze Słowacją. Po drodze na rowerzystów czeka ujęcie wody mineralnej Sulin, które czynne jest od ponad 170 lat. Po krótkiej trasie Słowacka Sulinka smakuje wyśmienicie. Warto zabrać ze sobą kilka butelek.

Dalej jadąc w kierunku Mniszka i w stronę Piwnicznej zaczyna się najprzyjemniejszy odcinek spokojnej wycieczki prowadzącej wzdłuż rzeki Poprad. Na tym fragmencie trasy obcujemy z naturą, podziwiając piękno szumiącej rzeki i naturalne krajobrazy Doliny Popradu.

Skontaktuj się z nami

Pijalnia Zdrojowa wody Anna

Drodzy Goście i turyści odwiedzający Żegiestów zapraszamy do odwiedzania naszej pijalni Zdrojowej wody Anna. Woda mineralna ze zdroju Anna była pierwszym ujętym źródłem w Żegiestowie???? Jej eksploatacja rozpoczęła się w 1846 roku. Jest to lecznicza szczawa wodorowęglanowo – wapniowo – magnezowa, żelazista o mineralizacji 2571 mg/dcm3. Pijalnia znajduje się w jarze około 350 m od Domu Zdrojowego. Nazwa wody pochodzi na cześć żony Ignacego Medweckiego, założyciela i pierwszego właściciela zdrojowiska . W pijalni oprócz pięknie i bogato wykończonych wnętrz, duże wrażenie robi podświetlone i przeszklone źródło. Na żywo można zaobserwować wydobywającą się spośród skał naturalną wodę mineralną Anna, która zachwyca bogatym składem minerałów oraz smakiem.  Z historii..
Skontaktuj się z nami

Szlaki rowerowe AquaVelo i EuroVelo11

Jedną z popularnych atrakcji turystycznych w naszym regionie są z pewnością szlaki rowerowe łączące polsko-słowackie uzdrowiska  poprzez nowopowstałe kładki. Dla naszych Gości polecamy odcinek transeuropejskiej trasy rowerowej EuroVelo 11 Muszyna-Mniszek nad Popradem.

Dla urozmaicenia my z Wiktora  możemy  pojechać rowerem do Zdroju i stamtąd pociągiem do Muszyny, gdzie trasa ma swój początek w rejonie dworca PKP  poprzez Zapopradzie, w kierunku granicy i dalej do Legnavy, następnie nową kładką do Milika, a później nowo pobudowanymi drogami w kierunku Andrzejówki (Andrzejówka-Ługi kładka do miejscowości Mały Lipnik na Słowacji) biegnąca przez Sulin (do Mniszka n/Popradem). A my w Sulinie skręcamy do kładki łączącej Sulin z Żegiestowem by wrócić drogą do Wiktora.

 

Skontaktuj się z nami

Spływ Doliną Popradu

Przyjeżdżając do nas koniecznie musicie wybrać się na Spływ Popradem. Dolina Popradu znana jest z urokliwych widoków zwłaszcza teraz. Spływy pontonami i kajakami odbywają się najczęściej z miejscowości Muszyna w kierunku Żegiestowa. Przed startem przeprowadzony jest krótki instruktaż, podczas którego omawiane są informacje na temat bezpieczeństwa podczas spływu. Na trasie nie może zabraknąć postoju po słowackiej stronie w karczmie u Financa. W cenie biletu jest również transport do przystani początkowej. Spływ może odbyć się pod okiem sternika lub możliwe jest wypożyczenie pontonów i spływ samodzielny. Na pontonie może płynąć od 2 do 6 osób. Płynąc z Muszyny do Żegiestowa opłyniesz naszą urokliwą Łopatę Polską dlatego polecamy! ????

Skontaktuj się z nami

Kije Nordic Walking

W pobliżu naszego sanatorium można się wybrać na spacer po ścieżce ornitologicznej wzdłuż rzeki Poprad. Ścieżka ta prezentuje awifaunę Doliny Popradu. Trasa ścieżki ma długość 2,5 km i biegnie dokoła Łopaty Polskiej. Głównym celem ścieżki jest edukacja w zakresie rozpoznawania różnych gatunków ptaków po wyglądzie i śpiewie. Ścieżka składa się z 10 przystanków oznakowanych tablicami, na których przedstawione są ptaki, jakie w danym miejscu można zaobserwować.  W czasie spaceru można zapoznać się z 30 gatunkami ptaków zamieszkującymi ten teren. Trasa rozpoczyna się przy naszym sanatorium, gdzie znajduje się mapa z jej przebiegiem. Ptaki jakie można zaobserwować to sójka, bogatka, sosnówka, kopciuszek, jaskółki, kowalik, zimorodek, brodziec piskliwy, krzyżówka, zięba, dzięcioły, szpak, kos, kwiczoł, drozd śpiewak.

Skontaktuj się z nami

Wycieczki rowerowe

Gościom naszego ośrodka pragniemy zapewnić dostęp i wszelkie możliwości do poznania piękna naszej okolicy i ścieżek rowerowych, dlatego wprowadziliśmy usługę jaką jest wynajem rowerów oraz kijków Nornic Walking. Gwarantujemy, że podziwianie walorów naszej gminy z perspektywy roweru i spacerów  to niezapomniane przeżycie.

Skontaktuj się z nami

Beskid Sądecki

Dla gości przygotowano szeroki program imprez kulturalno-rozrywkowych, m.in. spacer po Uzdrowisku Żegiestów, wieczorki taneczne i biesiady przy ognisku z muzyką góralską na żywo.

Na życzenie gości możliwe jest także zorganizowanie spływów pontonami lub kajakami z Muszyny do Żegiestowa rzeką Poprad

Skontaktuj się z nami

Krynica, Muszyna, Cerkwie

Oprócz tego, w okolicy Żegiestowa znajduje się wiele atrakcji turystycznych:
• Krynica, jedno z największych i najsławniejszych uzdrowisk w Polsce,
• Muszyna, znana przede wszystkim ze swoich źródeł mineralnych, XVII-wiecznego kościoła pw. św. Józefa, ogrodów biblijnych, sensorycznych oraz ruiny XIV-wiecznego zamku.
• Łemkowskie Cerkwie – wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO charakterystyczne budynki znajdujące się na szlaku Architektury Drewnianej.

Skontaktuj się z nami

Wyciągi narciarskie

W pobliżu Wiktora znajdują się dwa duże ośrodki narciarskie:
Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla (18 km)
Jaworzyna Krynicka (21 km)

Skontaktuj się z nami

Grill w góralskiej wiacie

Zapraszamy na integracyjne ogniska/grille w formie imprezy firmowej w góralskiej wiacie z przy muzyce góralskiej na żywo. Cena w zależności od wyboru menu.
Dodatkowo płatne:  Kapela Góralska (cena do ustalenia w zależności od ilości osób).

Skontaktuj się z nami

Witaj,

Kontynuuj