Atrakcje

Pijalnia Zdrojowa wody Anna

Drodzy Goście i turyści odwiedzający Żegiestów zapraszamy do odwiedzania naszej pijalni Zdrojowej wody Anna. Woda mineralna ze zdroju Anna była pierwszym ujętym źródłem w Żegiestowie???? Jej eksploatacja rozpoczęła się w 1846 roku. Jest to lecznicza szczawa wodorowęglanowo – wapniowo – magnezowa, żelazista o mineralizacji 2571 mg/dcm3. Pijalnia znajduje się w jarze około 350 m od Domu Zdrojowego. Nazwa wody pochodzi na cześć żony Ignacego Medweckiego, założyciela i pierwszego właściciela zdrojowiska . W pijalni oprócz pięknie i bogato wykończonych wnętrz, duże wrażenie robi podświetlone i przeszklone źródło. Na żywo można zaobserwować wydobywającą się spośród skał naturalną wodę mineralną Anna, która zachwyca bogatym składem minerałów oraz smakiem.  Z historii..
Skontaktuj się z nami

Spływ Doliną Popradu

Przyjeżdżając do nas koniecznie musicie wybrać się na Spływ Popradem. Dolina Popradu znana jest z urokliwych widoków zwłaszcza teraz. Spływy pontonami i kajakami odbywają się najczęściej z miejscowości Muszyna w kierunku Żegiestowa. Przed startem przeprowadzony jest krótki instruktaż, podczas którego omawiane są informacje na temat bezpieczeństwa podczas spływu. Na trasie nie może zabraknąć postoju po słowackiej stronie w karczmie u Financa. W cenie biletu jest również transport do przystani początkowej. Spływ może odbyć się pod okiem sternika lub możliwe jest wypożyczenie pontonów i spływ samodzielny. Na pontonie może płynąć od 2 do 6 osób. Płynąc z Muszyny do Żegiestowa opłyniesz naszą urokliwą Łopatę Polską dlatego polecamy! ????

Skontaktuj się z nami

Kije Nordic Walking

W pobliżu naszego sanatorium można się wybrać na spacer po ścieżce ornitologicznej wzdłuż rzeki Poprad. Ścieżka ta prezentuje awifaunę Doliny Popradu. Trasa ścieżki ma długość 2,5 km i biegnie dokoła Łopaty Polskiej. Głównym celem ścieżki jest edukacja w zakresie rozpoznawania różnych gatunków ptaków po wyglądzie i śpiewie. Ścieżka składa się z 10 przystanków oznakowanych tablicami, na których przedstawione są ptaki, jakie w danym miejscu można zaobserwować.  W czasie spaceru można zapoznać się z 30 gatunkami ptaków zamieszkującymi ten teren. Trasa rozpoczyna się przy naszym sanatorium, gdzie znajduje się mapa z jej przebiegiem. Ptaki jakie można zaobserwować to sójka, bogatka, sosnówka, kopciuszek, jaskółki, kowalik, zimorodek, brodziec piskliwy, krzyżówka, zięba, dzięcioły, szpak, kos, kwiczoł, drozd śpiewak.

Skontaktuj się z nami

Wycieczki rowerowe

Gościom naszego ośrodka pragniemy zapewnić dostęp i wszelkie możliwości do poznania piękna naszej okolicy i ścieżek rowerowych, dlatego wprowadziliśmy usługę jaką jest wynajem rowerów oraz kijków Nornic Walking. Gwarantujemy, że podziwianie walorów naszej gminy z perspektywy roweru i spacerów  to niezapomniane przeżycie.

Skontaktuj się z nami

Beskid Sądecki

Dla gości przygotowano szeroki program imprez kulturalno-rozrywkowych, m.in. spacer po Uzdrowisku Żegiestów, wieczorki taneczne i biesiady przy ognisku z muzyką góralską na żywo.

Na życzenie gości możliwe jest także zorganizowanie spływów pontonami lub kajakami z Muszyny do Żegiestowa rzeką Poprad

Skontaktuj się z nami

Krynica, Muszyna, Cerkwie

Oprócz tego, w okolicy Żegiestowa znajduje się wiele atrakcji turystycznych:
• Krynica, jedno z największych i najsławniejszych uzdrowisk w Polsce,
• Muszyna, znana przede wszystkim ze swoich źródeł mineralnych, XVII-wiecznego kościoła pw. św. Józefa, ogrodów biblijnych, sensorycznych oraz ruiny XIV-wiecznego zamku.
• Łemkowskie Cerkwie – wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO charakterystyczne budynki znajdujące się na szlaku Architektury Drewnianej.

Skontaktuj się z nami

Wyciągi narciarskie

W pobliżu Wiktora znajdują się dwa duże ośrodki narciarskie:
Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla (18 km)
Jaworzyna Krynicka (21 km)

Skontaktuj się z nami

Grill w góralskiej wiacie

Zapraszamy na integracyjne ogniska/grille w formie imprezy firmowej w góralskiej wiacie z przy muzyce góralskiej na żywo. Cena w zależności od wyboru menu.
Dodatkowo płatne:  Kapela Góralska (cena do ustalenia w zależności od ilości osób).

Skontaktuj się z nami

Witaj,

Kontynuuj