środa 23.11.2022

BLACK FRIDAY 2023


Takiej okazji nie możecie przegapić  z okazji Black Friday -40% rabatu na wszystkie karnety (grota solna, basen z sauną fińską, stoły do ćwiczeń  lub 4 wejścia na komorę hiperbaryczną) #sanatorium #wiktorcechini #żegiestów

Skorzystaj z okazji! Teraz taniej o 40%
——————————————-
 18 471 72 68
 Żegiestów, Łopata Polska 24
środa 12.10.2022

Jesiennie w stronę kładki w Żegiestowie trasą rowerową Żegiestów/Sulin-Piwniczna EuroVelo11

Będąc w naszym sanatorium warto wybrać się na rower w stronę kładki łączącej Polskę (Żegiestów) ze Słowacją (Sulin).Jedziemy w kierunku Zdroju,gdzie odrestaurowywane są zrujnowane przez wojnę budynki dawnego uzdrowiska które, że przed II wojną światową uchodziły za najbardziej luksusowe w polskich górach. Przez wiele lat stały niszczejące, aż do czasu kiedy wkupili je bracia Cechini, właściciele naszego „Wiktora”, firmy budowlanej oraz ujęcia i rozlewni wody mineralnej z Cechini Muszyna. W ostatnich latach remontują kolejne budynki a w szczególności NOWY DOM ZDROJOWY (dawną wizytówkę żegiestowskiego uzdrowiska) chcąc przywrócić kurortowi przedwojenną atmosferę.

Jadąc dalej po prawej stronie jest przejazd kolejowy za którym w górę znajduje się Żegiestów-wieś z murowaną cerkwią św. Michała Archanioła.

Po lewej stronie jest wspomniana kładka łącząca Żegiestów ze Słowacją. Po drodze na rowerzystów czeka ujęcie wody mineralnej Sulin, które czynne jest od ponad 170 lat. Po krótkiej trasie Słowacka Sulinka smakuje wyśmienicie. Warto zabrać ze sobą kilka butelek.

Dalej jadąc w kierunku Mniszka i w stronę Piwnicznej zaczyna się najprzyjemniejszy odcinek spokojnej wycieczki prowadzącej wzdłuż rzeki Poprad. Na tym fragmencie trasy obcujemy z naturą, podziwiając piękno szumiącej rzeki i naturalne krajobrazy doliny Popradu.

piątek 24.06.2022

kolejne ujęcie wody mineralnej WIKTOR


Drodzy Goście, nie wiem czy wiecie ale w naszej sanatoryjnej pijalni mamy kolejne ujęcie wody mineralnej WIKTOR . Jest to szczawa wodorowęglanowo-sodowo-magnezowa, żelazista, metakrzemowa

Ta lecznicza woda ma właściwości:

  • hamujące czynności komórek gruczołu tarczycy,
  • wyrównujące zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej
  • działanie odczulające i przeciwzapalne
  • pobudzające perstaltykę dróg żółciowych i selekcji żółci
  • obniża poziom cholesterolu i kwasu moczowego
  • ze względu na wysoką zawartość magnezu ma korzystny wpływ na układ nerwowy
  • ma właściwości lecznicze na choroby układu nerwowego, osteoporozę i otyłość Na zdrowie!

Witaj,

Kontynuuj